Plus 97 Oil - 20 Liters (5.28 gal) - General Purpose, PP97020
General-purpose high-viscosity hydrocarbon fluid
Plus 97 is equivalent to:
Stokes V-Lube H
General product classifications
| Family | Plus 97 |
| Category | Fluids, Grease, & Oil |
| Subcategory | Oil |
| Sub-subcategory | PLUS 97 |
| Material | Hydrocarbon |
| Spec dimensions | 10 x 11 1/2" x 16" Lg |
| Weight | 18000.00 g |
| Country of origin | US |
| Manual page | FLUIDS&OILS-1 |
General-purpose high-viscosity hydrocarbon fluid
Plus 97 is equivalent to:
Stokes V-Lube H
General product classifications
| Family | Plus 97 |
| Category | Fluids, Grease, & Oil |
| Subcategory | Oil |
| Sub-subcategory | PLUS 97 |
| Material | Hydrocarbon |
| Spec dimensions | 10 x 11 1/2" x 16" Lg |
| Weight | 18000.00 g |
| Country of origin | US |
| Manual page | FLUIDS&OILS-1 |


