O-Ring,Viton,42 X 2 MM, 923031
O-Ring, Viton, 42 X 2 MM Used on Pump Models SV1200, SV500, SV630, SV750, SV630F, SV65B, SV40B, SV40BI, SV100B, SV120B, WV1000B, WV1000C, 0165D, 0205D, 0255D, 0305D, 0160D, 0202D, 0255, 0160C, 150X40, A150W, WV2000C
General product classifications
| Brand | Busch,Ebara,Leybold,Welch |
| Family | Sogevac Panda R5 UERR A Series CRVpro |
| Pump models | SV1200 SV500 SV630 SV750 SV630F SV65B SV40B SV40BI SV100B SV120B WV1000B WV1000C 0165D 0205D 0255D 0305D 0160D 0202D 0255 0160C 150X40 A150W WV2000C CRVpro6 CRVpro8 |
| Category | O-Ring |
| Material | Viton |
| Spec dimensions | 42 x 2mm |
| Weight | 28.00 g |
| Country of origin | IT |
| Manual page | BUSCH-29,BUSCH-30,BUSCH-34,EBARA-38,EBARA-39,LEYBOLD-71,LEYBOLD-72,LEYBOLD-73 |
| Part number alternatives | OV-0440 |
O-Ring, Viton, 42 X 2 MM Used on Pump Models SV1200, SV500, SV630, SV750, SV630F, SV65B, SV40B, SV40BI, SV100B, SV120B, WV1000B, WV1000C, 0165D, 0205D, 0255D, 0305D, 0160D, 0202D, 0255, 0160C, 150X40, A150W, WV2000C
General product classifications
| Brand | Busch,Ebara,Leybold,Welch |
| Family | Sogevac Panda R5 UERR A Series CRVpro |
| Pump models | SV1200 SV500 SV630 SV750 SV630F SV65B SV40B SV40BI SV100B SV120B WV1000B WV1000C 0165D 0205D 0255D 0305D 0160D 0202D 0255 0160C 150X40 A150W WV2000C CRVpro6 CRVpro8 |
| Category | O-Ring |
| Material | Viton |
| Spec dimensions | 42 x 2mm |
| Weight | 28.00 g |
| Country of origin | IT |
| Manual page | BUSCH-29,BUSCH-30,BUSCH-34,EBARA-38,EBARA-39,LEYBOLD-71,LEYBOLD-72,LEYBOLD-73 |
| Part number alternatives | OV-0440 |


