O-Ring,Viton,37.5 X 2 MM, 980345
O-Ring, Viton, 37.5 X 2 MM Used on Pump Models ACP28, ACP40, 150X40, 40X20, 50X20, 80X25, A10S, A150W, A25S, A30W, A70W
General product classifications
| Brand | Alcatel-Adixen,Ebara |
| Family | Dry pump UERR A Series |
| Pump models | ACP28 ACP40 150X40 40X20 50X20 80X25 A10S A150W A25S A30W A70W |
| Category | O-Ring |
| Material | VITON |
| Spec dimensions | 37.5 X 2 MM |
| Weight | 28.00 g |
| Country of origin | IT |
| Manual page | ALCATEL-6,EBARA-36,EBARA-38,EBARA-39 |
| Part number alternatives | OV-0422 |
O-Ring, Viton, 37.5 X 2 MM Used on Pump Models ACP28, ACP40, 150X40, 40X20, 50X20, 80X25, A10S, A150W, A25S, A30W, A70W
General product classifications
| Brand | Alcatel-Adixen,Ebara |
| Family | Dry pump UERR A Series |
| Pump models | ACP28 ACP40 150X40 40X20 50X20 80X25 A10S A150W A25S A30W A70W |
| Category | O-Ring |
| Material | VITON |
| Spec dimensions | 37.5 X 2 MM |
| Weight | 28.00 g |
| Country of origin | IT |
| Manual page | ALCATEL-6,EBARA-36,EBARA-38,EBARA-39 |
| Part number alternatives | OV-0422 |


