O-Ring,Viton,21.95 X 1.78 MM, 612155A
O-Ring, Viton, 21.95 X 1.78 MM Used on Pump Models M2C, M4C, 8905A, 8905, 8910A, MS40+
General product classifications
| Brand | Fisher Scientific,Varian-Agilent,Welch |
| Family | Maxima DirecTorr |
| Pump models | M2C M4C 8905A 8905 8910A MS40+ |
| Category | O-Ring |
| Material | VITON |
| Spec dimensions | 21.95 X 1.78 MM |
| Weight | 0.028 g |
| Country of origin | IT |
| Manual page | FISHERSCI-57,VARIAN-100,WELCH-108 |
| Part number alternatives | OV-0220 |
O-Ring, Viton, 21.95 X 1.78 MM Used on Pump Models M2C, M4C, 8905A, 8905, 8910A, MS40+
General product classifications
| Brand | Fisher Scientific,Varian-Agilent,Welch |
| Family | Maxima DirecTorr |
| Pump models | M2C M4C 8905A 8905 8910A MS40+ |
| Category | O-Ring |
| Material | VITON |
| Spec dimensions | 21.95 X 1.78 MM |
| Weight | 0.028 g |
| Country of origin | IT |
| Manual page | FISHERSCI-57,VARIAN-100,WELCH-108 |
| Part number alternatives | OV-0220 |


